Druhy prací – umělecká malba na omítku

Veškeré obrázky na těchto stránkách jsou exkluzivní.


art-reklama-obmanka-24Optická iluze nebo iluzivní malba
.
Vizuální rozšíření místnosti v důsledku perspektivního zobrazení.
Optická iluze neboli iluzivní malba disponuje kouzelnou vlastností měnit geometrii prostoru tím, že láme hranici mezi reálným a pomyslným a vytváří tak efekt klamání zraku. Stěna se například orámuje sloupy, které podpírají oblouky nebo klenbu. Jako výsledek se plocha promění v iluzionistické plátno svého druhu.
Na takovém plátně můžeme vidět cokoli, co si budeme přát: architekturu (architektonická optická iluze – quadratura), lesní krajiny a hory, sady a houštiny/háje, stinný břeh řeky a prostranství moře. Malby – optické iluze – jsou známy z těch nejdávnějších časů.
Například žáci Rembrandta kdysi v jeho nepřítomnosti namalovali na podlahu stříbrné mince, tak se blyštící, že by se dalo říct, že právě spadly na zem. Rembrandt se vrátil a chtěl je za všeobecného smíchu sbírat. A ten nejznámější – nakreslený krb, který propíchl nosem zvědavý Pinokio. Takový styl malby, který se zrodil již v dávných Pompejích, je populární dodnes a zdobí leckterý interiér.

Nástropní malby
Nástěnná nebo nástropní umělecká malba (ať jde o malbu na strop anebo architektonický „optický klam“) viditelně zvyšuje a rozšiřuje strop, malbou obrubních stropních ozdob můžete doplnit a vyhrát nad štukatérskými rozetkami pod lustry a jakýmkoli štukatérským dekorem. Ve stropních malbách v ložnicích jsou nejpopulárnější přírodní motivy: nebesa, kompozice květů, ptáci, rodné krajiny a tak dále.
Nástropní malby v tržnicích v podstatě vytvářejí slavnostní, sváteční prostředí. I zde jsou aktuální architektonické optické klamy a nejrůznější ozdobné kompozice, také je možné strop namalovat jako „pod nebem“. V bazénech se stropy malují jako „pod nebem“ nejčastěji, jednoduchými architektonickými formami.

art-reklama-detsky-pokojDětský pokoj
Malby v dětských pokojích se liší jasností, živostí, jednoduchostí forem a paletou barev, charakter malby závisí na fantazii rodičů nebo malého obyvatele, pokud již může vyslovit svá přání.

Zde je nutné poznamenat, že ve výběru barevných řešení je lepší dát přednost názoru umělce, protože nesprávně vybraná barva může vyvolávat psychologický tlak na miminko.

Například pro neklidné, neposedné malé dítě bude lepší ozdobit pokojík světle modrými, modrými a zelenými tóny, ale pokud je děťátko flegmatické – budou tóny teplé, sluneční.

Děti v útlém věku musí vidět okolní svět do možná nejpestřejší, k tomu přidávat vizuální vyobrazení, které přijímají mnohem dříve, než řeč. Proto pokud jste se rozhodli obdarovat Vaše malé – ozdobte jeho pokoj několika kompozicemi, jimiž vštípíte svému dítěti pocit krásy z dětství.

Malba na omítku
Umělecká malba na omítku je jeden ze směrů naší činnosti. Toto veskrze monumentální umění má své zvláštnosti a složitosti. V návrzích a projektech je důležité počítat s měřítky budoucího obrazu nebo s tvarovou úpravou oken a zvláštnostmi osvětlení. Je nutné počítat s orientací směru světla, ale zároveň je důležité mít velmi dobré dovednosti v oblasti sestavování perspektivních vyobrazení.

V procesu nanášení malby je nutné mít na zřeteli zvláštnosti prostorové perspektivy a zkreslení barev v důsledku velkého odstupu pozorovatele od obrazu. Neméně důležitá je skutečnost, že odstup „pojídá“ detaily obrazu. Jedná se o zcela zvláštní druh malířství, a dělat něco přes kukátko se nepodaří.
Všechny nedostatky a chyby při sestavování jsou okamžitě viditelné a to všem okolo.
Chcete-li, aby vzhled Vašeho domu byl vyhledávaným a neopakovatelným, potom je malba na omítku právě to co potřebujete.

V podobném ztvárnění domu je navíc obsaženo jedno velké plus: nemusíte platit ohromné peníze za drahou „skutečnou“ stavební úpravu, ať mramorových sloupů, fasádních štuků nebo zdění přírodního kamene.
V malbě lze vyjádřit veškerou mnohotvárnost materiálů stavebních úprav, dostupnými prostředky vytvořit jakoukoli architektonickou kompozici, a jako výsledek dostáváte exkluzivní, neopakovatelné dílo – „tvář“ Vašeho domu, jaký v přírodě neexistuje.